Major Titleholders 2011

Major Titleholders
Pairs Championship Michael WARE - Geo TISLEVOLL
Pairs Plate Bob SCOTT - John WIGNALL
Senior Pairs Championship Hashmat ALI - Bal KRISHAN
Intermediate Pairs Championship Robin ERSKINE - Val HOLBROOK
Restricted Pairs Championship Damien CZAPNIK - Alex RIGGS
Novice Pairs Championship Marlise JONES - Kerry WATSON
Teams Championship Barry Noble, Ishmael Del'Monte, Ashley Bach, Martin Reid, Tom Jacob
2. Bill Hirst - Andrew Hirst - Howard Melbourne - Michelle Brunner - John Holland
3= Bruce NEILL, Richard JEDRYCHOWSKI, Paul LAVINGS, Robert KROCHMALIK
3= Belly IMANUEL, Tommy ROGI, Mahkota ANANDA, Octavianus WOHON
5= Sartaj HANS, Hugh MCGANN, Michael WARE, Geo TISLEVOLL
5= Barbara TRAVIS, Fiona BROWN, David APPLETON, Peter REYNOLDS
Intermediate Teams Championship Patrick Bugler, Yolanda Carter, Craig Francis, Nikolas Moore
2. Alexander Cook, Robin Ho, Tony Allen, Kelela Allen
Restricted Teams Championship Ian Bailey, Graham Markey, Robin Devties, Richard Lock
2. Anna Bell - Anne Nothling - Robyn Palethorpe - Penny Schmalkuche
Novice Teams Championship Jillian Tuckey, Rozanne Thomas, Denis Moody, Monty Dale
2. Kevin Balkin - Pauline Balkin - Hope Tomlinson - Barry Foster
Senior Teams Championship John Brockwell, Eric Ramshaw, Arthur Robbins, Gary Ridgeway
2. Martin Bloom - Steven Bock - Les Grewcock - Alex Yezerski
Butler Swiss (Open) NS: Pauline Gumby - Warren Lazer
EW: Terry Brown - Avi Kanetkar
Butler Swiss Pairs (Restricted) Mike Edwards - Liz Jacka
Seres - McMahon Mixed Team Lindsey Guy, Stephen Gray, Greer Tucker, Steve White
Same Sex Team Yalan Zhang, Ping Wang, Yanhui Sun, Xuefeng Feng
Graded Pairs (Novice) Barbara Lane - Gail Thompson
Open Teams
Best Mens Team Peter Livesey, Roger Thomas, Michael Pemberton, Graham Wakefield
Best Womens Team Sue Mabin, Adrienne Kelly, Susan Phillips, Judith Roberts
Best Mixed Team Siegfried Konig, James Wallis, Paula & David McLeish, Po Sundelin
Best Country Team Sharon & Greg Mayo, Ian Price, Bruce Tier
Best Overseas Brian Cleaver, Peter Benham, Kirstin Gardiner, Alan Grant
Section B 1st Ken & Kathryn Yule, Jan Cormack, Bill Haughie
Section C 1st Tony & Eva Berger, Kevin Steffersen, Carolyn Miller
Section D 1st Eric Hurley, Janet Brown, Marjorie Askew, William Powell
Section E 1st Max Wigbout, John Waldvogel, Joanne Snowden, Norm Silcock
Section F 1st Dawn Cullen, Maha Hoenig, Rosemary Mooney, Therese Demarco, Elizabeth Jeffery
Section G 1st Denise Keehan, Dawn Swabey, Jan Tunks, Jan Clyne
Section H 1st Steven White, Ian Webb, Shirley & Chris Watson
Section I 1st Ken Moschner, Alison Dawson, Peter Wells, Ellen Meldrum
Section J 1st Elainne Leach, Bastian Bolt, Bev & Bruce Crossman
Section K 1st Lyn Muller, Sarah Kalin, Judy O'Neill, Graham Gilkison
Intermediate Teams
Third Val HOLBROOK, Robin ERSKINE, Lisa MA, Emlyn WILLIAMS
Section B 1st Jim & Merrilyn Roche, Roger Stanfield, Jack Pierce
Section C 1st Nev & Adele Harington, Janice & Edgar Beckett
Section D 1st Flo Nield, Carol Grant, Beatrice Novlan, Anne Bates
Best Same Sex Janet Hill, Jennifer Codognotto, Ruth Kingham, Annette Rose
Best Mixed Nebojsa Djorovic, Donna Upchurch, Karen Erenstrom, James Fyfe
Senior Teams
Third Gytis DANTA, Peter QUACH, Tony MARINOS, Peter GRANT
Section B 1st Michael & Margaret Kefford, John Green, Pat Glandian, Beverley & Neil Bonnell
Section C 1st Kevin Soppet, Veronica Rozier, Derek & Eunice Stringfellow
Best Same Sex John Puskas, Peter Chan, John Zollo, Roger Januszke
Best Mixed Alan Walsh, Barbara McDonald, Elizabeth Havas, Gordon Schmidt
Restricted Teams
Third Peter MOLLER, Susan BRITTON, Noreen ARMSTRONG, Patricia ARMSTRONG
Section B 1st Margaret Land, Judith Vessey, Carol McMurray, Elizabeth Story
Section C 1st Cassie Morin, Joan Lloyd, Helen Arendts, Tresna Davies
Section D 1st Elwyn Beatson, Nuala Grove, Jane Brown, Janet Jones
Best Same Sex Deidre Giles, Jan Argent, Barbara Mackay, Julie Brook
Best Mixed Gregory Gosney, Brenda Lazarus, Alan Boyce, Mary Ewing
Novice Teams
Third= Sudi HORSFIELD, Annie PILCHER, Alison MARKELL, Christina CROWE
Third= Keran SMITH, Winsome DUFFY, Dominique BARRACLOUGH, Sue ROSS
B Section 1st Margaret Meakin, Toni Pfafflin, Helen Clugston, Jeanette Wyeth
C Section 1st Sully Detmold, AMaryAnn Adamson, Lesley Lumbers, Rose Duggan
Best Same Sex Keran Smith, Winsome Duffy, Dominique Barrclough, Sue Ross
Best Mixed Jannette Weaver, Loraine Neville, Leslie Treasure, Martin Beech
Matchpoint Pairs
Second Ishmael DEL'MONTE - Ashley BACH
Third Terry BROWN - Avinash KANETKAR
Fourth Paul HOOYKAAS - Pele RANKIN
Section C Tony LENART - James LI
Section D John LUONI - Murray JURGELEIT
Section E David APPLETON - Peter REYNOLDS
Section F Taufik ASBI - Julius GEORGE
Section G Pauline GUMBY - Warren LAZER
Section H Jeanette REITZER - Kieran DYKE
Section I Hugh GROSVENOR - Annette MALUISH
Section J Ken STORR - Phaik YAO
Section K Jan DAVIS - Gwen GRAY
Best Womens' Yan Hui Sun - Xuefeng Feng
Seniors Pairs
Second Tony MARINOS - Peter GRANT
Third Peter BUCHEN - Kathy BUCHEN
Fourth Ron CLARK - Tony JACKMAN
Plate Lorna ICHILCIK - Mannie ICHILCIK
Section C Ron LORRAWAY - Jan DOONER
Section D Lorraine INGLIS - Judy PLIMMER
Intermediate Pairs
Second Jane SWANSON - Krystyna HOMIK
Third Jorunn STRAY - Aksel FAAG
Fourth Michael STONEMAN - Val ROLAND
Plate Kellie POTTS - Nigel MCIVOR
Section C Janette LOVELL - Lorna EDRICH
Restricted Pairs
Second Robert HURST - Rowan CORBETT
Third Ian BAILEY - Graham MARKEY
Fourth Herman LOUIE - Christine LOUIE
Plate Rose SPERLING - Sue HOSI
Section C Kerry MURRAY - Rhonda INNES
Section D Diana SHER - Carolyn RIGHETTI
Section E Maureen TREACEY - Kath PEEVER
Novice Pairs
Second Sally GRAHAM - Kathy HART
Third Ann CARTER - Button HOWITT
Plate Janette WEAVER - Loraine NEVILLE
Section C Toni LARGE - Rosalyn STEVENS
Section D Sandra COOL - Janine BEYER
Butler Swiss Pairs
Second NS Stan KLOFA - Alex CZAPNIK
Third NS Arjuna DE LIVERA - Ian ROBINSON
Second EW Nathan VAN JOLE - Ralph PARKER
Third EW Michael WILKINSON - Michael WARING
Restricted
Second Jeffrey LACEY - John BRISTOW
Third Peter NILSSON - Deborah NILSSON
Seres - McMahon Mixed Team
Second Brian CALLAGHAN0, Christine DUCKWORTH, Nick HUGHES, Nicoleta GIURA
Third Kristina Murniati, Agus Kustrijanto, Suci Dewi, Anthony Soebroto
Same Sex Team
Second Deb WELLMAN, Pam MORGAN-KING, Helen LUXTON, Helga CORBETT
Third Sam Arner, Henni De Jong, Phillip Fent, Robert Stewart
Ineligible Teams
Sharon & Greg Mayo, David Weston, Julian Foster
Dates for 2012    51st Gold Coast Congress:    February 25 - March 3