Major Titleholders 2010

Major Titleholders
Pairs Championship Krzysztof MARTENS - Dominik FILIPOWICZ
Pairs Plate Avinash KANETKAR - Terry BROWN
Senior Pairs Championship Robert MILWARD - Les GREWCOCK
Restricted Pairs Championship Nikolas MOORE - Geoffrey MARTIN
Novice Pairs Championship Bryan MURRAY - Elizabeth ROLFE
Teams Championship Pawel Niedzielski, Janusz Makaruk, Krzysztof Martens, Dominik Filipowicz
2. Sartaj Hans, Tony Nunn, Michael Ware, Hugh McGann, Tom Hanlon
3= Gheorghi Belonogov, Eva Kowalczyk, Michael Courtney, Jill Courtney, Catherine Ritter
3= Barry Goren, Andy Hung, Nabil Edgtton, Adam Edgtton, Nye Griffiths, Justin Williams
5= Piotr Zak, Jerzy Zaremba, Jaroslaw Cieslak, Grzegorz Lewaciak, Jan Zadroga, Piotr Walczak
5= Ron Klinger, Matthew Mullamphy, Bill Hirst, Andrew Hirst, Howard Melbourne
Intermediate Teams Championship Val Holbrook, Emlyn Williams, Robin Erskine, Peter Waight
2. Murray Perrin, Mike Fox, Yolanda Carter, Kevin Dean
Restricted Teams Championship Geoffrey Martin, Nikolas Moore, Patrick Bugler, John Kelly
2. John Rogers, Chris Hasemore, Lydia Adams, Faye Prince
Novice Teams Championship Barbara Wippell, Brian Wippell, Michael Doherty, Kim Nicoll
2. Diana Stewart, Pauline Webb, Barbara Lane, Gail Thompson
Senior Teams Championship Elizabeth Havas, Gordon Schmidt, Alan Walsh, Barbara Mcdonald
2. John Puskas, Peter Chan, Jesse Chan, Roger Januszke, David Lusk, John Zollo
Butler Swiss (Open) NS: Julie SHERIDAN - Karen MARTELLETTI
EW: John BUCKLETON - Christine WILSON
Butler Swiss Pairs (Restricted) Bastian BOLT - Bob HUNT
Seres - McMahon Mixed Team Margaret BOURKE, Felicity BEALE, Robbie VAN RIEL, Robert GALLUS
Graded Pairs (Open) Peter KAHLER - Hashmat ALI
Graded Pairs (Novice) Leslie TREASURE - Yvonne PERKINS
Open Teams
Best Mens Team Jamie EBERY, Leigh GOLD, Simon HINGE, Kim MORRISON
Best Womens Team Greer TUCKER, Margaret MILLAR, Jill BROAD
Best Mixed Team Sara TISHLER, Bob RICHMAN, Jeanette REITZER, Kieren DYKE
Best Country Team Simon ANDREW, Gwen KING, Larry NORDEN, Kendall EARLY, Lee TURSCHWELL
Best Overseas Susan SYKES - Gerard PALMER - Lorraine STACHURSKI - Mindy WU
Dubli Encouragement Daniel BRAUN, Ellena MOSKOVSKY, Lauren TRAVISs, Stephen WILLIAMS
Section B 1st Helen HORWITZ, Ashley BACH, Paul GOSNEY, Murray GREEN, Ishmael DEL MONTE
Section C 1st Jie ZHAO, Michael WILKINSON, Zhi Jun ZHANG, Yong HUANG
Section D 1st Kevin STEFFERSEN, Carolyn MILLER, Anthony & Nadya TUXWORTH
Section E 1st Bernard WATERS, Roy NIXON, Julian FOSTER, David WESTON
Section F 1st Allen & Beverly MORRIS, Brian & Jan ASHWELL
Section G 1st Roger & Carol MINCHIN, Sheila BEGGS, Michael JUNGSTEDT
Intermediate Teams
Third Murray PERRIN, Mike FOX, Yolanda CARTER, Kevin DEAN
Third Robert & Merleine WYLIE, Darrell & Jackie WILLIAMS
Section B John SEAR, Dale WELLS, Jane SWANSON, Krystyna HOMIK
Best Same Sex Chris HAGEN, Cath HALPIN, Chris STACK, Sheryn THOMPSON
Best Mixed Robert & Merleine WYLIE, Darrell & Jackie WILLIAMS
Dubli Encouragement Ben KINGHAM, Maxin & Lucy HENBEST, Jessica TEARNE, Bianca GOLD
Senior Teams
Third Martin BLOOM, Steven BOCK, Alex YEZERSKI, Les GREWCOCK
Section B Frances SHEEHY, Anthony SHEEHY, Ian GILKISON, Anne MCGREGOR
Best Same Sex Bal KRISHAN, Hashmat ALI, Stephen MENDCK, Peter KAHLER
Best Mixed John BROCKWELL, Eric RAMSHAW, Bruce & Merle MARR
Dubli Encouragement Vic & Maria MEAKINS, David CHRISTIAN, Adrian HAAR
Restricted Teams
Third Dominic KWOK, Eric LAM, Nu BEASLEY, Bijan ASSAEE
Section B John LECKIE, Margaret WILKINSON, Lou TILLOTSON, Sue ROBINSON
Section C Ngaire BRIGHT, Julie HASLETT, Jane STEARNS, Clare COLES
Best Same Sex Bastian BOLT, Bob HUNT, Peter STONE, Stuart WISMER
Best Mixed Robert & Margaret DE MESTRE, Michael CONGREVE, Merle GOLTZ
Dubli Encouragement Felicity GUNNER, Janet GRIEVE, Cherry MCWILLIAM, Camilla BOYD
Novice Teams
Third Jill PHILLIPS, Sue BENDT, Rosalind BUTLER, Lorraine VACHON
B Section Barry COOK, Heath COOK, Martin BEECH, Mary FARRELL
Best Same Sex Evelyn MANDER, Elizabeth ZELLER, Flo HALL, Beverley JENNER
Best Mixed John JEFFREY, Beatrice DICKSON, Judith MACKLOW, Sue WELBOURN
Dubli Encouragement Diane STEWART, Pauline WEBB, Barbara LANE, Gail THOMPSON
Matchpoint Pairs
Second Kieran DYKE - Jeanette REITZER
Third Bob SCOTT - John WIGNALL
Fourth Michael ASKGAARD - Gregers BJARNASON
Section C Perla SULTAN - Steve HAMAOUI
Section D Fraser REW - John CLARSON
Section E Susan INGHAM - Robert FRUEWIRTH
Section F Jamie EBERY - Leigh GOLD
Section G Peter GRANT - Zhenrong ZHANG
Section H Julia HOFFMAN - Mary WEDDELL
Section I Susan PHILLIPS - Judith ROBERTS
Section J Kim GILKISON - Graham GILKISON
Section K Sue STERRENBURG - Ian SOUTHEN
Section L Julian GLYN - Pamela GLYN
Best Womens' Rene SHARP - Barbara KROST
Seniors Pairs
Second George CZUBALA - Wally MALACZYNSKI
Third Stephen MENDICK - Peter KAHLER
Fourth Robyn FLETCHER - Paul MCGRATH
Plate Richard WALLIS - John BROCKWELL
Section C Marlene WATTS - Tony HUTTON
Section D Margaret DRAPER - Michael DRAPER
Restricted Pairs
Second Brett CRABTREE - Paul ROSE
Third Kees DEVOCHT - Jenny CARR
Fourth Roman PAWLYSZYN - Amanda LEVICK
Plate Andrew WING LUN - Bill REDHEAD
Section C Daryo MURABEN - Peter CAMPBELL
Section D Terence FARRALL - Betty DAY
Section E Joan BEASLEY - Pam BREWER
Novice Pairs
Second Ruth NEILD - Sue FERRIS
Third Kellie POTTS - Warwick WILKINS
Plate Bruce MCDOUGALL - Thelma MCDOUGALL
Section C Trevor FLETCHER - Marian PEIRIS
Butler Swiss Pairs
Second NS Theo MANGOS - Leigh FORAN
Third NS Sara TISHLER - Bob RICHMAN
Second= EW George BILSKI - Nicky STRASSER
Second= EW Barry JONES - Jenny MILLINGTON
Restricted
Second Tim RUNTING - Murray PERRIN
Third Darrell WILLIAMS - Jackie WILLIAMS
Seres - McMahon Mixed Team
Second Leigh GOLD, Jamie EBERY, Stephen LESTER, Jan CORMACK
Third Pele RANKIN, Paul HOOYKAAS, Stephen HENRY, Stephen BLACKSTOCK
Dates for 2011    50th Gold Coast Congress:    February 26 - March 5